Нові правила оренди житла в Україні піднімуть ціни на 30%

2018-02-14 07:47:30

Українців чекають нові правила оренди житла. В уряді готують законопроект, який виведе з тіні ринок оренди. Тим часом експерти запевняють: після нововведення ціни злетять на 30%.

70% ринку оренди в тіні Кабмін готує проект закону, покликаний врегулювати ринок оренди житла і вивести його з тіні. Про це заявив віце-прем'єр-міністр Геннадій Зубко.

«Зараз приблизно 70% ринку оренди житла в Україні перебуває в тіні. Готуємо закон, який дозволить виписати правила в цій сфері: що таке знімне житло, яким чином люди повинні туди вселятися, отримувати прописку, яким чином вони повинні виселятися, якщо не виконують умови договору», - зазначив Зубко.

Крім того, за його словами, новий закон повинен зацікавити забудовників в плані будівництва орендного житла. «Інвестори вкладатимуть кошти в будівництво житла не на продаж, а для оренди.

І таким житлом можуть бути забезпечені молоді сім'ї та працівники бюджетної сфери», - вважає Зубко. Для того щоб зацікавити інвесторів в законопроекті, передбачили державні пільги при будівництві орендного житла.

«Наприклад, землю для будівництва і подальшої експлуатації будівлі надавати безкоштовно, замовника будівництва звільняти від перерахування коштів на розвиток інфраструктури. Безкоштовним буде і приєднання до інженерних мереж та інше», - кажуть в Мінрегіоні.

Правда, екс-президент Асоціації фахівців з нерухомості України Сергій Злидень вважає подібний проект популізмом перед виборами. «А що заважає зараз знімати житло для військових? Ринок оренди, врегульований законодавчими актами, - Цивільним кодексом, податковим, Законом «Про підприємництво», - це дозволяє», - каже Злидень.

Тим часом експерти впевнені, що такі нововведення призведуть тільки до чергового подорожчання вартості оренди. «По суті, уряд пропонує будувати цілі житлові комплекси, цілі квартали, які будуть на балансі у забудовників, і забудовники будуть ці квартали здавати в оренду.

Але у мене питання виникає: якщо держава не буде гроші виділяти на цю програму, то чи буде вона працювати? Навряд чи, тому що жоден забудовник, який зараз працює в Києві, не піде на це через величезні інвестиційні ризики. Коли забудовник продає житло - він отримує, припустимо, 20%. А якщо він буде будувати його під оренду, то термін окупності його складе близько 30 років», - сказав аналітик консалтингового агентства Сергій Костецький.

Він також зазначив, що сьогодні легально з усіма документами здається близько 10% житла. «І то це нерухомість, яка здається подобово. Тобто з точки зору закону цей ринок абсолютно не врегульований. А все тому, що якщо здавати квартиру «легально», доводиться платити купу податків. Зараз, наприклад, орендар платить саме тіло оренди і комуналку.

А якщо цей закон запрацює, то до вартості оренди додадуться ще податок на нерухомість і податок на прибуток. Автоматично квартира вартістю 5 тис. грн перетворюється в 8 тис. грн, а то і більше», - пояснив Костецький.

Залишити коментар